Kontaktujte nás: info@branaadrspachu.cz
Pro samotnou přípravu na start pastevní sezóny nesmíme zapomenout na report z vrcholové události Klubu pyrenejských plemen. V sobotu se v areálu kouzelného Letohrádku Sv. Vojtěch, konala jarní klubová výstava. Posuzovat přijel pan Norbert Gainche /FR/ prezident francouzského klubu R.A.C.P. a specialista na pyrenejská plemena.
Jak se dařilo nám i majitelům našich odchovů?
- Nicol II Farma Štěkot, nejstarší fenka, neměla v sobotu svůj den, nechtělo se ji předvádět, nastoupila v konkurenci devíti fen s výsledkem Výborná v Otevřené třídě. Na další výstavu už nejspíše nepojede, rodokmen má plný výstavních úspěchů a nejspokojenější je v kopcích Adršpašska.
- Ajrin z Adršpašsko – Teplických skal, naše druhá fena, jela tak nějak z povinnosti, výstavy nemiluje, je hodně temperamentní a narodila se pro práci na pastvinách, nicméně překvapila, přivezla si známku Výborná Res. CAC a vypadá to, že s ní ještě musíme počítat.
Další zástupce měla naše CHS v podobě odchovů.
Velkou radost nám udělala účast potomka z vrhu A bratra Ajirin, šviháckého Arkona z Adršpašsko-Teplických skal, ten si odvážel známku Výborný.
Dalším zástupcem byly fenky Bailey z Adršpašsko-Teplických skal a Berry z Adršpašsko-Teplických skal. První ve Třídě mladých skočila na druhém místě a druhá na čtvrtém. Otcem fen je Pirineus du Hogan des Vents a byla to skvělá volba krycího psa.
Nejmladším a zároveň nejúspěšnějším zástupcem byl syn našeho šéfa ochranky - Amona Apaltasunez a Roxy II Farma Štěkot, Amor z CHS Od pytlákovy Evičky. Z Amora roste mohutný pes po svém otci, z Počátek si odvezl první místo v Třídě dorostu.
Děkujeme moc všem majitelům za předvedení čtyřnohých kamarádů.
Sobota byla skvělým dnem. Setkání s přáteli, v kouzelném areálu letohrádku, který disponuje veškerým možným zázemím a třeba i chování personálu restaurace, kterému vůbec nevadila přítomnost psů, vše bylo na jedničku.
Hlavní poděkování ovšem patří Výboru KPP, který se opět postaral o bezproblémovou organizaci klubové výstavy a pro posuzování přivezl specialistu, který nejen do posudkových listů promítl směr, kterým se máme vydávat, nebo kterého se máme držet.