Kontaktujte nás: info@branaadrspachu.cz

Turistické cíle v Okolí

Celý okruh obcí kolem Adršpašsko teplických skal je předurčen k pěší turistice, cyklistice či rodinným výletům.

Adršpašské skály

Nejdivočejší skalní město střední Evropy. Stovky  skalních věží, krásná příroda a výhledy, ze kterých se tají dech. Poznejte Národní přírodní rezervací Adršpašsko-teplické skály. Nejrychlejší cesta je  autem, od apartmánů jste za 13 minut na parkovišti u vstupu do skal. Náročnost 4.

Chci se ubytovat v Bráně Adršpachu

Teplické skály

Monumentální skalní labyrinty berou dech. Projdete pod masivními Chrámovými stěnami, soutěskami Anenského údolí, nahlédněte  do podzemních labyrintů. Ideální cesta je  autem do Janovic, pak pěšky. Od apartmánů  5,1 km - autem a následně pěšky. Náročnost 3.

Chci se ubytovat v Bráně Adršpachu

Jiráskovy skály

Skály získaly název podle osady a zříceniny hradu Skály, kam Alois Jirásek umístil děj svého stejnojmenného románu. Tvoří nejjižnější část Adršpašsko teplických skal a jsou vyhlášeny svým klidem. Od apartmánu jsou vzdáleny 4 km pěšky nebo na kole, přes obec Studnice. Náročnost 2.

Chci se ubytovat v Bráně Adršpachu

Bišík

Bišík - Bischofstein

Kouzelný zámeček v sousedství Jiráskových skal a Černého jezírka. Restaurace je otevřena od Velikonoc. Nabízejí pivo z Bischofsteinu a mají vlastní pražírnu kávy. Rozhodně doporučujeme. Od apartmánů, pěšky, 5 km. Náročnost 3. Zejména stoupání ze Studnice je poměrně náročné.

Chci se ubytovat v Bráně Adršpachu

Klášter Broumov

Rozhledna Čáp

Nejvyšší vrchol Adršpašsko teplických skal. Od nás vzdušnou čarou vzdálený 1558 m. Rozhledna stojí na vrcholu Čáp, nejvyšší hoře Adršpašsko-teplických skal s nadmořskou výškou 786 m. Ideální cesta je pěší, s občerstvovací zastávkou na Bišíku a pak vzůru na kouzelné výhledy na okolí. Náročnost 3.

Chci se ubytovat v Bráně Adršpachu

Klášter Broumov

Broumovský klášter

Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta byl založen ve 14. století. Nyní je pohostinným místem pro vzdělávání a umění. Prohlídkový okruh s historickými interiéry je otevřen celoročně.  Je možné navštívit klášterní zahradu, kavárnu, restauraci U Tří růží, galerii Lapidárium nebo Galerii Dům, situovanou v klášterní zahradě.

Chci se ubytovat v Bráně Adršpachu

A.Jirásek

Hronov - Rodný domek Aloise Jiráska

Slavný spisovatel Alois Jirásek se v Hronově narodil 23. 8. 1851. Rodný domek je vybaven rekonstruovaným zařízením pekařství a lidovým nábytkem, jelikož otec AJ zde provozoval pekařské řemeslo. Domek stojí nedalek náměstí. Od apartmánů je vzdálený 14 km.

Chci se ubytovat v Bráně Adršpachu

Bohumir

Měděný důl Bohumír

Před padesáti lety se zde sice přestalo težit, ale díky občanskému sdružení je nyní přístupný 400 m dlouhý prohlídkový okruh. Jedná se o měděný důl – štolu vyraženou na začátku 19. století. Od apartmánů je vstup do dolu vzdálený jen 3,5 km. Lehce se to dá zvládnout pěšky.

Chci se ubytovat v Bráně Adršpachu

Buchťák

Písák Buchťák

Rybník Buchťák leží jižně od apartmánů, je obklopen lesy. Primárně slouží k chovu ryb, celou plochu lemují cedule Zákaz koupání. Podle rybářů je to ale jen proto, aby se z něho nestalo koupaliště. My se tam moc rádi koupeme. Je zde i písková pláž a pozvolný vstup do vody.

Chci se ubytovat v Bráně Adršpachu

Náchodský zámek

Náchodský zámek

Tak ten určitě nepřehlédnete, tyčí se nad městem a je vidět při příjezdu do města ze všech směrů. Má celkem pět nádvoří a k vidění jsou tři samostatné prohlídkové okruhy. Zámku i městu doporučujeme věnovat celý den. Od apartmánů je domek vzdálený 23 km.

Chci se ubytovat v Bráně Adršpachu