Kontaktujte nás: info@branaadrspachu.cz

Turistické cíle v Okolí

V okolí Apartmánů Brána Adršpachu se nachází nespočet krásných turistických cílů, které lákají návštěvníky svou jedinečnou atmosférou a nádhernou přírodou. Jestliže hledáte místo pro relaxaci, dovolenou nebo aktivní odpočinek, jste na správném místě.

Jednou z nejvýznamnějších atrakcí v okolí jsou Adršpašsko-teplické skály. Tento úchvatný skalní hřeben s bizarními útvary vám nabídne nezapomenutelný zážitek při procházce mezi skalami a kaňony. Při návštěvě Teplickýc skal nezapomeňte navštívit také Rozhlednu Čáp, odkud se vám naskytne úchvatný panoramatický pohled na okolní krajinu.

Milovníci historie a architektury si jistě oblíbí Křížový vrch, na jehož vrcholu je na kamenném podstavci je plastika tří svatých – Anny, Josefa a Jana Nepomuckého. Při procházce okolím objevíte zbytky hradeb a pozůstatky starobylého hradního sídla. Dalším zajímavým místem jsou Jiráskovy skály, které inspirovaly českého spisovatele Aloise Jiráska při psaní slavného románu "Psohlavci".

Pokud se rádi procházíte v přírodě, určitě oceníte návštěvu Ostaše, stolové hory, která je dominantou Polické kotliny.

Pro milovníky sakrálního umění je nedaleko dostupný Broumovský klášter, který je jedním z nejstarších klášterů v České republice. Klášterní komplex nabízí prohlídku kostela sv. Václava, klášterního hřbitova a knihovny s bohatou sbírkou starých knih.

Podrobnější řazení se vzdáleností od Apartmánů Brána Adršpachu:

100 m - jeden z křišťálovývh přítoků napájejících potok Dřevíč
400 m - kouzelné Janovické peřeje na potoku Dřevič
3,5 km - Měděný důl Bohumír
4,5 km - nová rozhledna Žaltman na vrcholu Jestřebích hor 
4,6 km - Jiráskovy skály (pěšky, na kole, lesní cesta ke skalám vede přímo kolem nás)
5 km - Černé jezírko 
5 km - zřícenina hradu Skály
5 km - Zámek Skály Bischofstein (Bišík), pěšky, na kole, lesní cesta k zámku vede přímo kolem nás
5,6 km - Rozhledna Čáp, nejvyšší bod Adršpašsko teplických skal (pěšky, na kole, lesní cesta k rozhledně vede přímo kolem nás)
6 km - Lyžařský vlek Radvanice (autem)
6.8 km - Teplické skály (pěšky, na kole, lesní cesta ke skalám vede přímo kolem nás)
11 km - Adršpašské skalní město (autem, na kole nebo pěšky přes Jiráskovy skály. Lesní cesta ke skalám vede přímo kolem nás)
12 km - Křížový Vrch (autem, na kole)
16 km - Ostaš - osamocená stolová hora s výškou 700 m n. m., turistický cíl
22 km - Zoo Łączna - Safaripark w Mieroszowie
25 km - Kudowa - Zdrój, lázeňské město
34 km - Janské Lázně, Stezka korunami stromů, lázně, (autem)
37 km - Černá hora - lanovka
41 km - ZOO Dvůr Králové
47 km - Hospital Kuks -TOP památka, ojedinělá barokní architektura
47 km Książ - největší zámek Dolního Slezska a po Malborku a Královském hradu v Krakově třetí největší historické sídlo v Polsku

Adršpašské skály

Nejdivočejší skalní město střední Evropy. Stovky  skalních věží, krásná příroda a výhledy, ze kterých se tají dech. Poznejte Národní přírodní rezervací Adršpašsko-teplické skály. Nejrychlejší cesta je  autem, od apartmánů jste za 13 minut na parkovišti u vstupu do skal. Náročnost 4.

Chci si vybrat termín ubytování

Teplické skály

Monumentální skalní labyrinty berou dech. Projdete pod masivními Chrámovými stěnami, soutěskami Anenského údolí, nahlédněte  do podzemních labyrintů. Ideální cesta je  autem do Janovic, pak pěšky. Od apartmánů  5,1 km - autem a následně pěšky. Náročnost 3.

Chci si vybrat termín ubytování

Jiráskovy skály

Skály získaly název podle osady a zříceniny hradu Skály, kam Alois Jirásek umístil děj svého stejnojmenného románu. Tvoří nejjižnější část Adršpašsko teplických skal a jsou vyhlášeny svým klidem. Od apartmánu jsou vzdáleny 4 km pěšky nebo na kole, přes obec Studnice. Náročnost 2.

Chci si vybrat termín ubytování

Bišík

Bišík - Bischofstein

Kouzelný zámeček v sousedství Jiráskových skal a Černého jezírka. Restaurace je otevřena od Velikonoc. Nabízejí pivo z Bischofsteinu a mají vlastní pražírnu kávy. Rozhodně doporučujeme. Od apartmánů, pěšky, 5 km. Náročnost 3. Zejména stoupání ze Studnice je poměrně náročné.

Chci si vybrat termín ubytování

Rozhledna Čáp

Rozhledna Čáp

Nejvyšší vrchol Adršpašsko teplických skal. Od nás vzdušnou čarou vzdálený 1558 m. Rozhledna stojí na vrcholu Čáp, nejvyšší hoře Adršpašsko-teplických skal s nadmořskou výškou 786 m. Ideální cesta je pěší, s občerstvovací zastávkou na Bišíku a pak vzůru na kouzelné výhledy na okolí. Náročnost 3.

Chci si vybrat termín ubytování

Klášter Broumov

Broumovský klášter

Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta byl založen ve 14. století. Nyní je pohostinným místem pro vzdělávání a umění. Prohlídkový okruh s historickými interiéry je otevřen celoročně.  Je možné navštívit klášterní zahradu, kavárnu, restauraci U Tří růží, galerii Lapidárium nebo Galerii Dům, situovanou v klášterní zahradě.

Chci si vybrat termín ubytování

A.Jirásek

Hronov - Rodný domek Aloise Jiráska

Slavný spisovatel Alois Jirásek se v Hronově narodil 23. 8. 1851. Rodný domek je vybaven rekonstruovaným zařízením pekařství a lidovým nábytkem, jelikož otec AJ zde provozoval pekařské řemeslo. Domek stojí nedalek náměstí. Od apartmánů je vzdálený 14 km.

Chci si vybrat termín ubytování

Bohumir

Měděný důl Bohumír

Před padesáti lety se zde sice přestalo težit, ale díky občanskému sdružení je nyní přístupný 400 m dlouhý prohlídkový okruh. Jedná se o měděný důl – štolu vyraženou na začátku 19. století. Od apartmánů je vstup do dolu vzdálený jen 3,5 km. Lehce se to dá zvládnout pěšky.

Chci si vybrat termín ubytování

Buchťák

Písák Buchťák

Rybník Buchťák leží jižně od apartmánů, je obklopen lesy. Primárně slouží k chovu ryb, celou plochu lemují cedule Zákaz koupání. Podle rybářů je to ale jen proto, aby se z něho nestalo koupaliště. My se tam moc rádi koupeme. Je zde i písková pláž a pozvolný vstup do vody.

Chci si vybrat termín ubytování

Náchodský zámek

Náchodský zámek

Tak ten určitě nepřehlédnete, tyčí se nad městem a je vidět při příjezdu do města ze všech směrů. Má celkem pět nádvoří a k vidění jsou tři samostatné prohlídkové okruhy. Zámku, náměstí a vůbec celému Náchodu doporučujeme věnovat celý den. Od apartmánů je zámek vzdálený 23 km, ale určitě stojí za to ho vidět. Návštěvu Náchoda můžete spojit prohlídkou Lázní Běloves. Kdysi slavné lázně jsou nově ve vlastnictví města a doufáme, že se do Náchoda vrátí zašlá sláva.

Chci si vybrat termín ubytování

Rozhledna Žaltman

Rozhledna Žaltman

Nová rozhledna na vrcholu Žaltman v Jestřebích horách. Od apartmánů je vzdálena na dohled. Autem nebo kolmo je to do sousedních Radvanic asi 4,5 km. Z parkoviště se pak vydáte nahoru k lesu. Cestou budete míjet kouzelné chaloupky. Občerstvit se můžete na Jestřebí boudě. Cestou budete míjet možná dvacítku válečných bunkrů. Některé jsou otevřené. Po cestě je vlese i srub, kde lze posvačit . Náročnost výstupu 2-3. Přece jenom je to stále do kopce.

Chci si vybrat termín ubytování

Ostaš

Ostaš

Přírodní rezervace (stolová hora) Ostaš je dominantou Polické kotliny. Leží v CHKO Broumovsko nedaleko Adršpašsko-teplických skal. Skalní město se skládá ze dvou menších skalních měst zvaných Horní a Dolní labyrint. Samotná hora Ostaš se vypíná nad město Police nad Metují v nadmořské výšce 700 metrů.  Skalní město je plné skalních dutin, prohlubní a oken. Od apartmánů jste ve výchozím bodu pro výlety za 20 minut, je to asi 15 km.

Chci si vybrat termín ubytování

Křížový vrch

Křížový vrch

Místo jako žádné jiné. Pokud nejedete na kole a nechcete platit za parkoviště, doporučujeme dojet až do Zdoňova a odtud vyrazit pěšky. Je to příjemná procházka zakončená pořádnou dávkou schodů, ale kdo byl v Ádru a nerozhlédl se z Křížového vrchu, ten jako by nebyl. Pokud kola odstavíte v Adršpachu u parkoviště, pak vás čekají ještě tak 2 km pěšky. Křížový vrch rozhodně patři mezi TOP 10 regionu.

Chci si vybrat termín ubytování

Babiččino údolí

Ratibořice - Babiččino údolí

Babiččino údolí se bezesporu řadí k nejznámějším výletním místům Severovýchodních Čech. Připomenete si zde známá místa z knížky Boženy Němcové „Babička“. Pořádají se zde kulturní akce. Dalším turistickým magnetem v místě je Ratibořický zámek. Právě zde žila slavná Kateřina Zaháňská – kněžna z Babičky. Krásný empírový zámek tvoří dominantu nerozlučitelně spjatou s Babiččiným údolím.

Chci si vybrat termín ubytování

Mlýn Dřevíček

Mlýn Dřevíček

Mlýn Dřevíček, technická památka, se nachází téměř na samotě, v dolní části obce Horní Dřevíč u Stárkova, v malebném údolí potoka Dřevíč, asi 9 km od našich apartmánů. Vodní mlýn byl postaven a technologicky vybaven v období první republiky. Je zde možnost komentovaných prohlídek s mlynářem i průběžných prohlídek bez komentáře.
http://mlyndrevicek.cz

Chci si vybrat termín ubytování

Hrad Vízmburk

Hrad Vízmburk

Poprvé se hrad Vízmburk objevuje v tzv. Dalimilově kronice k roku 1279, kdy je uveden v podobě predikátu Tasa, který je považován za stavitele hradu a prvního majitele. Hrad Vízmburk je státní hrad, o který v současné době pečuje Sdružení pro Vízmburk. Sdružení je rovněž pořadatelem kulturních akcí na hradě. Vzdálenost od apartmánů 13 km.

Chci si vybrat termín ubytování