Kontaktujte nás: info@branaadrspachu.cz

V roce 2023 není plánován odchov štěňat.

Pyrenejský horský pes

Pro další zájemce o štěňata uvádíme:

Naši psi jsou vedeni k práci. V ohradách celoročně hlídají stádo ovcí, koz a alpak. Protože se v našem okolí vyskytují tři smečky vlků, využíváme je i preventivně. Naše "bílé medvědy" s doprovodem tak můžete potkat v okolí turistických tras Adršpaško-teplických i Jiráskových skal, v Jestřebích horách i na planinách pod rozhlednou Čáp.

Zájemci o pracovní zařazení psů dostanou přednost a vybraná štěňata budou v tomto směru i připravována. Pokud si plánujete pořídit Pyrenejského horského psa jako kamaráda třeba k ostraze domu, je to také možné. V tom případě ale budete potřebovat větší dvorek nebo zahradu. I pro takové zaměření budou štěňata připravována - příslušně socializována. V každém případě ale zvažte, zda je pro Vás toto plemeno vůbec vhodné! Zjistěte si informace z internetu, knih a chovných stanic (ne množíren). S klidným svědomím Vás můžeme odkázat na stránky Klubu pyrenejských plemen. Z roztomilé chlupaté kuličky Vám za pár měsíců totiž vyroste velký a silný pes s příslušným sebevědomím a samostatně se rozhodující. Hlídá samozřejmě hlavně v noci, jeho hlídání je doprovázeno rázným štěkotem. Do města a bytu toto plemeno proto není vůbec vhodné.

Koupí štěněte začnete několikaletý proces výchovy, který už jako chovatelská stanice nemůžeme ovlivnit. Bohužel i my jsme nebyli ušetřeni a u několika málo štěňat nebyla NAŠE volba zájemce/budoucího majitele štěněte šťastná. Z roztomilé chlupaté kuličky Vám za rok totiž vyroste velký a silný pes s příslušným sebevědomím a rozhodně z něho pomocí násilí neuděláte skvělého parťáka pro práci.

Všechna štěňata budou při odběru vybavena průkazem původu, čipem, pet pasem, budou odčervená, očkovaná. Všechny překupníky prosíme, nekontaktujte nás, štěňatům bude vybrán takový domov, aby byl jejich život naplněný a dobrý. Rádi je budeme potkávat na výstavách.

Sledujte FB Apartmány Brána Adršpachu a Instragram Brána Adršpachu.

info@branaadrspachu.cz

tel.: 777 870 563