Kontaktujte nás: info@branaadrspachu.cz
Novinka: Minulý týden jsme se stavili na návštěvu u potomstva po našem Ronnym (Amon Apaltasunez) v krkonošské CHS Od Pytlákovy Evičky. Mnoha hektarové pastviny i salaš jsou situovány na stráních proti Janským Lázním, pod hřebenem Rýchor. Tady od svého narození žijí štěňata s fenou v tom nejtěsnějším možném sousedství se stádem ovcí a koz, přímo v salaši, pod dohledem kamer. Štěňata jsou skvěle živená, nebojím se říci, že budou velká po našem Ronnym (82 cm). Pokud potřebujete štěně ke stádu, bez nátisku na člověka, pak jsou pro Vás tato štěňata ta pravá. Neznají žádné přihřívání, lampy, dokrmování a další nadstandardní péči, kterou často mají štěňata odrostlá u domu. Veškerou péči obstarává fena, která je společně s druhou pyrenejkou trvale u stáda, v často nehostinných podmínkách krkonošských horských pastvin. Pokud máte zájem o štěně, kontaktuje nás  na telefonu 777 870 563
Otec štěňat: Amon Apaltasunez, šéf ochrany Brány Adršpachu, zkušenosti s ochranou před liškou, vlkem i divočáky. Výška 82 cm, váha 70 kg, výstavní výsledky VN1, Výborný 3, Výborný 1, CAC, Výborný 2, r.CAC, Výborný 3, Velmi Dobrý, Výborný 2, r.CAC, V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz, V1, Vítěz třídy mladých. Zdravotní testy: HD: A, ED: 1/0, OCD: negativní, PL: 0/0, Oční vyšetření: DOV prostý
Matka štěňat: společně s druhou fenou PHP celoročně u stáda, Roxy II Farma Štěkot, výška 67cm, váha 45kg, HD : A,PL :0/0, výstavní výsledky :V2, RES CAC (Alain Pécould, VD -po otci :Ergo Pyristamo

Měli jsme štěňata ze spojení Pirineus du Hogan des Vents x NICOL II Farma Štěkot pes

AKTUALIZACE 23.10. 2021: Fenka Beily již není volná. Půjde do Orlických hor, pracovat ke stádu ovcí. A aby na to nebyla sama, tak ji doprovodí i její přemýšlivá sestra Berry:-)

Pirineus du Hogan des Vents (import Francie) Pyrenejský horský pes - chovná fena NICOL II Farma Štěkot

Výstavní úspěchy otce: Velmi nadějný 1 (Alain Pécoult, 2 psi ve třídě), Výborný 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz (Karel Hořák), Výborný 2, r.CAC (Olga Dolejšová, 10 psů ve třídě)

Zdravotní výsledky: HD B, ED: 0/0, OCD: negativní, PL: 0/0

Výstavní úspěchy matky: BIS PUPPY, VN1, V1, V4, V2, Res.CAC

Zdravotní výsledky: HD: A, ED: 0/0, PL: 0/0, BAER: bil+

30.8. Dnešní vážení nás mile překvapilo, rostou jako z vody:-)

Váha 38. den

jméno Bailey   Beckie      Bella     Berry  Baddy       Baldy  Barney    Bloom      
váha 5400 g 5260 g 5400 g 4990 g 5740 g 5934 g 5740 g 5870 g

23.10. Změna je život. Fenky Beily a Berry budou společně zařazeny ke stádu ovcí v Orlických horách.

24.9. Poslední volná fenka Beily se nakonec nevydá do Polska, ale rozhodli jsme se nechat ji v ČR, kde bude strážit důbeží farmu

16.9. Dnes jsme se smečkou absolvovali veterinární prohlídku spojenou s očkováním a čipováním. Všechn štěňata mají co mají mít. V pondělí si zajedeme pro potvrzení a očkovací průkazy.

10.9. 2021, rezervace fenky Beckie (Javorník)

3.9. 2021, rezervace pejska Baldy (Javorník)

26.8. 2021, platné rezervace štěňat

Pejci Baddy a Bloom - rezervace (Jižní Čechy - Vodňasko)

Pejsek Barney - rezervace (Trutnovsko)

Fenka Bella - rezervace (Kostomlaty pod Milešovkou)

Fenka Berry - rezervace (Králova Lhota)

Pyrenejský horský pes

18.8. 2021 Štěňata za sebou mají skoro měsíc života. Po jeho překročení budou jistě vážit přes tři kilogramy. Skvěle prospívají, mají za sebou seznámení s kočkou i rodinkou alpak, čekají na ně jehňata, kozy a ve finále želva. Začínáme přikrmovat granulky, jogurt a další pochutiny, které se na statku najdou.  

Váha 26-tý den

jméno Bailey   Beckie      Bella     Berry  Baddy       Baldy  Barney    Bloom      
váha 2935 g 2790 g 2820 g 2520 g 2800 g 2895 g 3085 g 2935 g

15.8. 2021 Štěňata z naší CHS se snažíme připravit na život pastevce, takže nesmí být "vykulená" z žádného zvířete, ať už má chlupy, vlnu nebo třeba krunýř:-)

Pyrenejský horský pes

23.7. 2021 se po těžkém a dva dny trvajícím porodu přirozenou cestou narodilo 10 krásných štěňat. Jedenácté již bez známek života, bylo císařským řezem vyjmuto 23.7. večer. Tímto musíme poděkovat MVDr. Strnadovi ze společnosti Benemastr za fantastický přístup a záchranu života feny doslova na poslední chvíli. Na druhou stranu se vší vážností nedoporučujeme Horskou veterinární kliniku v Trutnově.
Protože byl porod dlouhý a komplikovaný, dvě poslední štěňata se napila plodové vody a přes veškerou možnou veterinární péči i naše úsilí se nám je bohužel nepodařilo zachránit.
Vrh B CHS z Adršpašsko-teplických skal tedy čítá 4 chlapce a 4 děvčata. Protože i fena bojovala o život, dáváme fotografie s odstupem, až po dnešní kontrole Nicol u veterinárního lékaře.

Porodní váhy

jméno Bailey   Beckie      Bella     Berry  Baddy       Baldy  Barney    Bloom      
váha 525 g 520 g 450 g 470 g 530 g 530 g 470 g 520 g
Baddy Baldy
Barney Bloom
Bailey Beckie
Bela Berry

V plánech na rok 2021 je vrh štěňat. Spojení Amon Apaltasunez a Nicol II Farma Štěkot již nebude opakováno.

Nicoll bude připuštěna psem skvělé krve a pracovního vedení.

Pro další zájemce o štěňata uvádíme:

Naši psi jsou vedeni k práci. V ohradách celoročně hlídají stádo ovcí, koz a alpak. Protože se v našem okolí vyskytují tři smečky vlků, využíváme je i preventivně. Naše "bílé medvědy" s doprovodem tak můžete potkat v okolí turistických tras Adršpaško-teplických i Jiráskových skal, v Jestřebích horách i na planinách pod rozhlednou Čáp.

Zájemci o pracovní zařazení psů dostanou přednost a vybraná štěňata budou v tomto směru i připravována. Pokud si plánujete pořídit Pyrenejského horského psa jako kamaráda třeba k ostraze domu, je to také možné. V tom případě ale budete potřebovat větší dvorek nebo zahradu. I pro takové zaměření budou štěňata připravována - příslušně socializována. V každém případě ale zvažte, zda je pro Vás toto plemeno vůbec vhodné! Zjistěte si informace z internetu, knih a chovných stanic (ne množíren). S klidným svědomím Vás můžeme odkázat na stránky Klubu pyrenejských plemen. Z roztomilé chlupaté kuličky Vám za pár měsíců totiž vyroste velký a silný pes s příslušným sebevědomím a samostatně se rozhodující. Hlídá samozřejmě hlavně v noci, jeho hlídání je doprovázeno rázným štěkotem. Do města a bytu toto plemeno proto není vůbec vhodné.

Všechna štěňata budou při odběru vybavena průkazem původu, čipem, pet pasem, budou odčervená, očkovaná. Všechny překupníky prosíme, nekontaktujte nás, štěňatům bude vybrán takový domov, aby byl jejich život naplněný a dobrý. Rádi je budeme potkávat na výstavách.

Sledujte FB Brána Adršpachu a Adrspach Great Pyrenees

info@branaadrspachu.cz

tel.: 777 870 563