Kontaktujte nás: info@branaadrspachu.cz

Chovatelská stanice Pyrenejských horských psů (Great Pyrenees, Chien de Montagne des Pyrenees, Patou) se zaregistrovaným názvem „z Adršpašsko-teplických skal“.

Soustřeďujeme se na upevňování pasteveckých vloh. Proto naši pastevečtí psi před predátory (vlky, divočáky, ...) hlídají stádo ovcí plemene Clun Forest a zakrslých holandských koz. Psi cvičíme i na poslušnost. Jsme přesvědčeni, že do nádherně kopcovité a čisté krajiny nedaleko Adršpašsko-teplických skal toto plemeno pasteveckých psů prostě patří.

Při každoročních útocích vlků na stáda největších chovatelů na Adršpašsku, jsme s našimi psy několikrát obcházeli pastviny s tisícihlavými stády v té době bahnících se ovcí. Ronny (Amos Apaltasunez) poctivě značkoval ohrady. A i když běžně nepotkáváme tak obrovská stáda, oba pastevce přítomnost tolika zvědavých ovcí plemene Texel nechávala úplně v klidu. Snažili jsme se po obvodu mnohakilometrových pastvin alespoň na nějaký čas zanechat pach velkých pastevckých psů.

Podobnou značkovací práci se psy provádíme i v okolí Jívky - Horní Vernéřovice a Studnice. I tady můžete zahlédnout obrovské dva psy, jak se procházejí a značí si svoje střežené území. Video - práce psů na pastvině