Kontaktujte nás: info@branaadrspachu.cz

Chov alpak u Adršpašských skal


Vstupte do světa, kde se příroda a elegance spojují, kde každý den přináší neopakovatelný zážitek. Na našem malém statku u Adršpašsko-Teplických skal naleznete oázu klidu, radosti a nezapomenutelných chvil strávených s našimi jedinečnými čtyřnohými kamarády.


Chov Alpak LAMA ALPAKA (VICUGNA PACOS):

Chov alpak se v posledních letech stává stále populárnějším a získává si srdce mnoha chovatelů zvířat. Alpaky jsou domácí zvířata původem z Jižní Ameriky, především z Peru, Bolívie a Chile. Jsou příbuzné s lamy a velbloudy, avšak mají menší tělo a jemnější srst. Jedním z hlavních důvodů, proč se alpaky stávají oblíbenými chovnými zvířaty, je jejich přátelská a mírumilovná povaha. Jsou inteligentní, snadno se ochočí a snášejí se dobře s ostatními zvířaty na farmě. 
Péče o alpaky je poměrně nenáročná. Potřebují přístřešek, kde budou chráněny před nepříznivými povětrnostními podmínkami, a dostatek pastviny, která jim zajistí potřebnou stravu. Alpaky jsou přizpůsobivá zvířata a snášejí různé klimatické podmínky. Pro chov alpak je také důležitá veterinární péče. Alpaky potřebují očkování, odčervení a pravidelné veterinární prohlídky, aby byly zdravé a odolné vůči nemocem. Chov alpak je zajímavým a perspektivním podnikem, který v turisticky exponovaných oblastech může nabídnout různé příležitosti. 

Adršpach Alpaka Trekking: Procházky se stádem alpak

Pro naše hosty, zejména rodiny s dětmi, připravujeme jedinečný zážitek - Adršpach Alpaka Trek. Procházky se stádem alpak jsou nejen zábavnou a relaxační aktivitou, ale také nabízejí neopakovatelný pohled na krásnou krajinu okolí Adršpašsko-Teplických skal. Alpaky jsou perfektními společníky pro tuto dobrodružnou cestu, která vás provede většinou lesními stezkami a vy se tak budete moci podívat se na svět jejich očima. Alpačí stezka u nás vede skrz borůvčí, a protože k nám na konec světa moc lidí nechodí, je ideální si procházku "vylepšit" i sběrem právě borůvek, malin nebo hub. Rezervujte si ubytování v našich Wellness apartmánech Brána Adršpachu a procházka se stádečkem alpak (alpaka trekking) je v ceně ubytování:-)

Naše Alpaky: Leidy, Julek, Prdelka a Čokoláda

Každá z našich alpak má svůj jedinečný charakter a příběh. O prázdninách roku 2019 jsme si pořídili nejdříve tmavě hnědou, mladou a neostříhanou samičku Leidy. Byla to láska na první pohled. Zhruba za měsíc přicestoval krásný bílý, ostříhaný a vznešený Julek. Dcera Martina, která má zkušenosti s péčí o koně, si obě alpaky vzala na starost, takže do několika týdnu už jim nevadila ohlávka, vyčesávání a po prázdninách již obě lamy poctivě trénovaly na chystaný Adrspach Alpaka Trekking. Vycházky do přírody naše alpaky milují, není to tedy žádný úprk, všechno je zajímá, dost toho chtějí ochutnat a procházka je tak ideální pro rodiny i seniorské dvojice. Julek, jako správný hřebec, chodí spořádaně na dlouhém vodítku. Leidy umí chodit na vodítku, ale když se zrovna šéf nekouká nebo je pracovně mimo Adršpach, kluše naše černá alpaka zcela volně. Bíla alpaka "Prdelka" a světle hnědá "Čokoláda" jsou potomky Leidy a Julka a obě holky se narodily u nás na statku.

Ubytování v Apartmánech Brána Adršpachu

Naše farma je obklopena jednou z nejkrásnějších českých přírodních rezervací - Adršpašsko-teplickými skalami. Tyto unikátní skály jsou nejen malebné, ale také nabízejí spoustu možností pro turistiku, skalní lezení a objevování skrytých koutů. Po dni plném dobrodružství ve skalách nebo po procházce s alpakami můžete relaxovat v našich Apartmánech Brána Adršpachu. Každý apartmán je moderně vybavený a nabízí pohodlí domova v srdci nádherné přírody. Pro rodiny s dětmi jsme připravili speciální pokoje s ohledem na potřeby nejmenších. Součástí apartmánů je i Wellness centrum Stodola a velká venkovní terasa, kde lze nerušeně grilovat a přitom pozorovat dění v ohradách.

Rezervujte si svůj víkendový nebo prázdninový pobyt včas!

Přijeďte k nám a staňte se aspoň na chvíli součástí našeho alpaka ranče u Adršpašsko-Teplických skal. Rezervujte si svůj termín a těšte se na dovolenou, která spojuje pohodu ubytování, nezapomenutelné procházky s alpakami a setkání s krásami Adršpašsko-teplických skal. Těšíme se na vás!

Adrspach Alpaka Trekking Adrspach Alpaka Trekking
Adrspach Alpaka Trekking Adrspach Alpaka Trekking