Kontaktujte nás: info@branaadrspachu.cz

Potřebujete si po létech zákazů a omezení nařízených v důsledku Covid-19 odpočinout a nabrat psychickou sílu? Máte čas jen o víkendu nebo přes týden?


Pak vyrazte do Broumovského výběžku - do prostředí Adršpašsko teplických skal. Ubytujte se u nás nebo v dalších penzionech a plnými doušky užívejte klidu, procházek v Adršpašských, Teplických nebo Jiráskových skalách. U nás můžete vyzkoušet uklidňující pasení ovcí, relaxační procházky s alpakou, jízdu na koni nebo si jen můžete posedět u sklenky vína při západu slunce za Jestřebí hory. Naše ubytovací zařízení - Brána Adršpachu je bývalá hájovna postavená v roce 1852. Od letní sezóny 2022 nabízíme ubytování ve dvou, čtyř i šestilůžkových apartmánech s kuchyňkou a vlastním sociálním zařízením. Naše celková ubytovací kapacita je 12 lůžek - více na Ubytování Adršpach.Navštivte nejdivočejší skalní město Evropy, máte to za rohem


Broumovskému výběžku, představovanému Adršpašsko teplickými skálami, je přisuzováno synonymum největší a nejdivočejší skalní město střední Evropy. Tento malebný kout o ploše 1771 hektarů se rozprostírá při hranici s Polskem na severovýchodě České republiky. Pro svoji unikátnost byla oblast v roce 1933 vyhlášena Národní přírodní rezervací Adršpašsko-teplické skály.

O skalách

Návštěvnici se do skal vypravují již od 18. století. Tehdy několikadenní požár zničil okolní bujnou vegetaci a vynikla tak krása pískovcových masívů zvláštních tvarů připomínajících lidské bytosti i předměty denní potřeby. Mezi známé a lehce poznatelné útvary patří například Milenci, Starosta a Starostová, Homole cukru, Džbán nebo Sloní náměstí. Některé části skalního města jsou dostupné jen po žebřících. Mezi ty nejméně přístupné patří vysoko položené romantické skalní jezírko. Ti, co nezvládnou náročný výstup, mohou obdivovat možná ještě malebnější azurové jezírko přímo u vstupu do areálu Adršpašských skal. V letních měsících je zde k dispozici i půjčovna loděk. Okruh skalním městem je přístupný celoročně. Trasa je vhodná i pro aktivní seniory, nicméně některé úseky mohou působit obtíže a například s kočárky se na příkrá schodiště a úzké průlezy dostanete jen stěží. O to víc zábavy si užijete s většími dětmi, kterým v uličkách skalního města uteče celý den jako voda. Ideální je proto strávit v regionu alespoň dva dny. Za jedno odpoledne se to totiž opravdu zvládnout nedá. Tajemná, místy až děsivá atmosféra Adršpašsko-teplických skal učarovala i filmařům. Skály proto dotvořily skvělou kulisu pro známou pohádku Třetí princ, kde svými hereckými výkony excelovala Libuše Šafránková s Pavlem Trávníčkem. V Teplických skalách se dokonce dodnes dají najít pohádkové diamanty, které zde filmaři zanechali.

Cena vstupného do Adršpaško teplických skal pro rok 2022

Kategorie Adšpašské Teplické skály Plánovaný termín 1.4. - 31.10. Plánovaný termín 1.11.-31.3. (mimo sezóna)
Plné vstupné: na pokladně/on line

180 Kč/od 110 Kč

120 Kč

130 Kč/110 Kč

120 Kč

Děti do 6 let, studenti,  ZTP, ZTPP a senioři 65+

110 Kč/od 60 Kč

70 Kč

80 Kč/60 Kč

70 Kč

Rodina, 2 + 2 děti 6-15 let

490 Kč/od 290 Kč

320 Kč

370 Kč/290 Kč

320 Kč

Pes

50 Kč

10 Kč

50 Kč

10 Kč

Další zajímavá místa v nedalekém okolí:


Rozhledna Čáp - rozhledna stojí na vrcholu Čáp, nejvyšší hoře Adršpašsko-teplických skal s nadmořskou výškou 786 m. Ideální je zaparkovat u zámečku Bišík (na kraji Jiráskových skal) a po turistické trase jste nahoře cobydup. Vzdálenost od nás: autem 10,7 km; na kole 4,5 km; pěšky 2,1 km (do kopce)

Rozhledna Žaltman - Velké Svatoňovice. Na místě původní rozhledny byla 24. září 2020 vystavěná nová 22 m vysoká rozhledna. Vzdálenost od nás: autem 5,8 km; na kole 7,4 km.

Státní zámek Opočno - Renesanční zámek stavěl český šlechtický rod Trčků z Lípy v průběhu druhé poloviny 16. stol. - http://www.zamek-opocno.cz/

Státní zámek Náchod - Státní zámek v Náchodě je rozsáhlý stavební komplex o pěti nádvořích ležící na hranici mezi Českou republikou a Polskem. - http://www.zamek-nachod.cz/

Státní zámek Ratibořice - Babiččino údolí http://www.zamek-ratiborice.cz/

Pevnost Josefov, Jaroměř Josefov - http://www.josefov-jaromer.cz/