Kontaktujte nás: info@branaadrspachu.cz

Chov včel v oblasti Adršpašsko teplických skal

Adršpašsko-Teplické skály, nacházející se v malebné krajině severovýchodních Čech, představují ideální prostředí pro chov včel. Zdejší včely mají tu výhodu, že nemají k dispozici žádné monokultury, jako je například řepka, která by omezila jejich přístup k pestrosti přírody. Místo toho mají včely nekonečné louky, hluboké lesy, čistou vodu a skály, které tvoří bohaté zdroje pylu a nektaru.

Louky v okolí Adršpašsko-Teplických skal jsou plné rozmanitých květin, které včely s oblibou navštěvují. Od planě rostoucích bylin po různé druhy trav a keřů - nabídka neustále kolísá podle ročního období, což přináší pestrost do stravy včelích rodin. To zase pozitivně ovlivňuje kvalitu jejich medu, který je bohatý na různé látky a chutí se výrazně odlišuje od medu produkovaného ve zemědělsky intenzivně obhospodařovaných oblastech.

Hluboké lesy kolem skal poskytují včelám další možnost získat nektar a pyl. Různé druhy stromů a keřů, jako jsou lípy, buky, javory a jehličnany, zde vytvářejí bohaté zdroje potravy. Včely mohou sbírat nektar z květů stromů a pyl z pylových váčků na jejich samičích šištících.

V blízkosti skal se nacházejí také prameny a potoky, které poskytují včelám přístup k čisté vodě. Včely využívají vodu pro zajištění chodu včelího úlu, jakož i pro ochlazování a udržování vlhkosti.

Celkově lze říci, že Adršpašsko-Teplické skály poskytují včelám ideální podmínky pro chov. Pestrá a bohatá příroda zde zaručuje rozmanitou stravu, která se promítá do kvality medu. Tato oblast je jedním z mála míst, kde včely mohou svobodně sbírat nektar a pyl bez vlivu intenzivního zemědělství. Je to skutečný ráj pro včely a jejich produkty.

Z přebytků je k máme k mání ještě nekolik sklenic tmavého lesního medu. Pokud máte zájem raději si požadované množství zamluvte na tel. 777 870563.